Sesja narzeczeńska – dlaczego warto?

Wykonanie sesji ślubnej i plenerowej warto powierzyć w ręce profesjonalnego fotografa. Doskonałym sposobem na sprawdzenie jego umiejętności i specyfiki pracy jest umówienie się na wcześniejszą sesję narzeczeńską. Zdjęcia wykonane w okresie narzeczeńskim to miła pamiątka i wspaniały prezent na całe życie. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na sesję narzeczeńską.

Sesja narzeczeńska – zalety

Organizacja profesjonalnej sesji zdjęciowej w okresie narzeczeńskim to popularny pomysł – wiele par chce uwiecznić wspólnie spędzane chwile na długo przed tym nim zdecydują się stanąć na ślubnym kobiercu. Rozwiązanie to ma wiele zalet:
• Sesja narzeczeńska może być pewnego rodzaju sprawdzianem – podczas niej można przekonać się, jak pracuje wybrany fotograf ślubny. Na bazie tego doświadczenia można podjąć ostateczną decyzję o współpracy z nim przy zdjęciach ślubnych.
• Sesje narzeczeńskie umożliwiają przełamanie obaw i wstydu przed obiektywem – wiele osób odczuwa speszenie i niepewność na myśl o tym, że ma stanąć przed obiektywem. Wcześniejsza sesja narzeczeńska pozwoli oswoić się z nową sytuacją, dzięki czemu podczas sesji ślubnej trema będzie dużo mniejsza.
• Profesjonalne zdjęcia narzeczeńskie to wspaniała pamiątka – nie mniej cenna niż zdjęcia ze ślubnego pleneru. Sesje narzeczeńskie bywają zupełnie inne niż ślubne: często są swobodniejsze i to zarówno pod względem stroju, jak i nastroju. Fotografie tego pokroju mają zupełnie inny urok i warto mieć je w swoim albumie.
• Zdjęcia narzeczeńskie można wykonać w plenerze, domu, mieszkaniu lub w dowolnym innym miejscu. To okazja do zrealizowania jakiegoś dodatkowego pomysłu, który niekoniecznie sprawdziłby się podczas sesji ślubnej.
Choć sesja narzeczeńska wiąże się z dodatkowymi kwestiami organizacyjnymi, jak również z kosztami, to jednak bywa nieco tańsza niż typowe zdjęcia ślubne. Sesje tego rodzaju bywają bowiem nieco krótsze, a poza tym często zdarza się, że są organizowane poza tak zwanym sezonem ślubnym, gdy wielu fotografów ślubnych ma nieco więcej czasu i wolnych terminów.

Czy warto zdecydować się na sesję narzeczeńską?

Do najważniejszych mankamentów, jakie wiążą się ze zdjęciami narzeczeńskimi, należy cena przedsięwzięcia oraz kwestie organizacyjne. Jeśli sytuacja finansowa jest napięta i trudno wygospodarować w budżecie środki na tego rodzaju zachcianki, to faktycznie może być powodem do ponownego przemyślenia tej kwestii. Miłe i pamiątkowe zdjęcia można wykonać u fotografa nie tylko w okresie narzeczeńskim, ale również po ślubie – w dowolnym momencie życia. Można też poszukać pewnych oszczędności – na przykład decydując się na mniejszą liczbę ujęć albo na ich otrzymanie wyłącznie w formie elektronicznej. Jeśli natomiast chodzi o organizację sesji – wieloma kwestiami z pewnością zajmie się sam fotograf ślubny. Wielu specjalistów tego rodzaju podpowie, jakie miejsce na sesję narzeczeńską wybrać, w co się ubrać na sesję i co ze sobą zabrać.

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej będą wspaniałą pamiątką na całe życie. Jeśli tylko można sobie pozwolić na ten wydatek, warto się zdecydować.