Jak twoje zdjęcie niszczy twoje szanse na portalu randkowym?

Każdy z nas doskonale wie, że zdjęcie na portalu randkowym to już połowa naszego sukcesu. Mało się jednak mówi o tym, że złe zdjęcie całkowicie przekreśla nasze szanse na znalezienie swojego wymarzonego partnera. Zwłaszcza jeśli jesteśmy kobietą, koniecznie musimy zwrócić na nie uwagę, mężczyźni są bowiem wzrokowcami i wystarczy im tylko zdjęcie, żeby raz na zawsze nas przekreślić.

Wstaw swoje aktualne zdjęcie


Jeśli w opisie umieścisz informację o swoim wieku, a jako zdjęcie profilowe wstawisz fotkę zrobioną 20 lat temu i to jeszcze zaraz po wyjściu od fryzjera i kosmetyczki, to musisz się liczyć z tym, że w oczach użytkowników możesz wyjść na oszustkę. Pamiętaj, że nie jest trudno odróżnić zdjęcie dwudziestolatki od czterdziestolatki. Choć nie wiem, jak bardzo będzie się starać, nie uda Ci się nigdy doskonale upodobnić do siebie sprzed tych lat i jeśli ktoś złapie się na twój mały podstęp, to prędzej czy później, zależnie od tego, jak szybko przeniesiecie swoją relację do prawdziwego świata, twój potencjalny partner się rozczaruje i bez skrupułów zerwie z Tobą kontakt.

Zrób zdjęcie z odpowiedniej perspektywy


Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest perspektywa, z jakiej robimy sobie selfie. Zwróć na to koniecznie uwagę przy najbliższej okazji. To tłumaczy też, czemu w lustrze wyglądamy dla siebie często lepiej, niż na zdjęciu. Lustro jest idealnie równolegle do podłogi, a więc nie zakrzywia w żaden sposób perspektywy. Aparat jednak już z samej swojej budowy ingeruje w to, jak jesteśmy postrzegani. Gdy będziesz robić sobie zdjęcie na portal randkowy, wypróbuj specjalnie różne perspektywy. Z góry, trochę z dołu, oba profile. Możesz też wykorzystać swoje włosy albo różne ozdoby, żeby wpłynąć na swój kształt twarzy czy jej proporcje względem reszty ciała.

Nie przesadź ze zdjęciami


Co za dużo, to niezdrowo i to samo tyczy się zdjęć na portalu randkowym. Im więcej takich samych zdjęć wstawiasz, tym bardziej możesz odpychać. Jeśli na twoim profilu dominują zdjęcia twarzy, to możesz niechcący wyjść za narcyza. Postara się też nie wstawiać zdjęć, które mogą zasugerować, że szukasz czegoś, czego w rzeczywistości chcesz unikać, na przykład w sukienkach wyraźnie eksponujących biust, jeśli szukasz poważnego partnera. Postara się też nie pozować na bardziej atrakcyjną, niż czujesz się w rzeczywistości, bo ktoś po drugiej stronie może odczuć, że starasz się na siłę przyciągnąć uwagę albo masz zdecydowanie zawyżone poczucie własnej wartości.